Strona domowa > Artykuły > Wygodna recepta online

Wygodna recepta online

Podziel się

Recepty online to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które ułatwia życie pacjentom i lekarzom, a przede wszystkim przyspiesza załatwienie formalności. Niewątpliwie na ten trend wpływają zmiany technologiczne i społeczne, uruchomienie platformy, jaką jest internetowe konto pacjenta oraz teleporady – tak rozpowszechnione w czasie pandemii. Tym samym e recepta online staje się świetną alternatywą dla czekania w długich kolejkach wśród chorych ludzi tylko po to, by otrzymać kod na lek.

REKLAMA

Zrealizujesz recepty online w dowolnej aptece

Przede wszystkim recepta online jest najlepszym rozwiązaniem dla osób przewlekle chorych. Nie muszą oni odwiedzać osobiście lekarza, by kontynuować leczenie. Jest to szczególnie istotne w sezonie grypowym, kiedy każda kolejna infekcja okazuje się groźna. Pacjenci otrzymują receptę SMS-em lub e-mailem po konsultacji telefonicznej bądź poradzie online. Jest oczywiście ona również dostępna internetowym koncie pacjenta. O zasadności wystawienia recepty lekarz decyduje w trakcie zdalnej konsultacji. Z drugiej strony pacjenci, którzy cierpią na choroby przewlekłe, a tym samym zażywający stale te same leki mogą kontynuować bez problemu terapię po konsultacji telefonicznej czy online, o ile wcześniej aktywować tę opcję w IKP.

Sprawdź swoje internetowe konto pacjenta

Elektroniczna recepta to rozwiązanie szyte na miarę potrzeb pacjentów, którzy nie chcą narażać się na infekcje, tak naprawdę nie potrzebują bezpośredniego kontaktu z lekarzem czy też z recepcją. Poza tym w ten sposób oszczędza się czas i nerwy i można sprawić, że w przychodniach będzie zdecydowanie mniej ludzi. A tak można ograniczyć kontakt, a tym samym często też zatrzymać transmisję wirusa. Receptę na stale przyjmowane leki, tabletki antykoncepcyjne oraz inne środki bez problemu natomiast można zrealizować w każdej aptece.

Jak zamówić receptę online?

Teleporada  dla wszystkich pacjentów – nie tylko tych przewlekle chorych, została wspawana w 2019 roku. Rozporządzenie określa, że możliwa jest pomoc lekarza i pielęgniarki na odległość przy użyciu nowoczesnych systemów teleinformatycznych lub łączności. Oczywiście zawsze ostateczną decyzję podejmuje lekarz. Może się zdarzyć, że konieczna będzie konsultacja lekarska w gabinecie. Podczas porady specjalistów może też wystawić e-receptę. Jak każda wizyta, także ta zdalna wymaga dostępu do dokumentacji medycznej, informacji, jakie są przyjmowane leki i w jaki sposób przebiega terapia. Dostęp do dokumentów niezmiennie jest również poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.